SOLID700

Cea mai nouă și avansată serie de profi le PVC din portofoliul nostru – Solid700, a fost lansată în 2022 și este concepută pentru a răspunde cerințelor pieței în ceea ce privește calitatea și efi ciența costurilor. Practic, Solid700 este o versiune îmbunătățită și mai performantă a seriei noastre Ecolux Light.

Profilele Solid700 au o structură cu 6 camere și o adâncime de 70 mm, oferind astfel o izolație termică excelentă și un design deosebit, cu muchii rotunjite și suprafețe poligonale. Aceste profi le sunt dotate cu armături dimensionate pentru a face față oricăror solicitări, astfel încât să puteți avea încredere că sunt durabile și de înaltă calitate.

Avantajele seriei Solid700 (profi le PVC cu 6 camere):

Eficiență și calitate premium

Structura hexacamerală și adâncimea de 70 mm asigură o izolație termică superioară și un aspect modern.

Durabilitate crescută

Armături dimensionate pentru a rezista oricăror solicitări, făcând profi lele foarte solide și rezistente în timp.

Design atractiv

Cu muchii rotunjite și suprafețe poligonale, profilele Solid700 adaugă o notă de eleganță oricărui proiect.

Flexibilitate costuri

Creat pentru a oferi atât calitate, cât și soluții efi ciente din punct de vedere al costurilor.

Detalii tehnice:

Profilele se debitează

prin tăiere la unghi și se îmbină prin lipire la cald (topire și presare).

Montanții se îmbină

mecanic cu ajutorul unor conectori metalici.

Pentru rigidizarea profi lelor PVC

și pentru a elimina fenomenul de dilatare și contracție datorată variațiilor de temperatură, toate profi lele sunt armate cu oțel de minim 1,5 mm grosime, fi xarea făcându-se cu șuruburi autofi letante la o distanță maximă de 400 mm (250 mm pentru cele color).

Descarca prezentarea

Certificat Conformitate

Declaratie Conformitate